Aktualności: Kultura

Czeka nas mocny muzyczny piątek

27 stycznia 2023

Zapełnia się lista artystów, którzy w czerwcu wystąpią na drugiej odsłonie Stargard Festiwal ’23. Do Kultu i Fisz Emade Tworzywo dołączy duet KARAŚ/ROGUCKI. Tym samym znamy już pełny program piątkowego (23.06.) wydarzenia. Przed nami jeszcze, w sobotę i niedzielę, w sumie 5 koncertów – kolejnych artystów poznamy już niedługo. Cały czas można też kupować bilety na muzyczne dni miasta za symboliczną złotówkę (dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca).

Duet KARAŚ/ROGUCKI to projekt artystyczny Kuby Karasia (kiedyś zespół The Dumplings) i Piotra Roguckiego (niegdyś grupa Coma). Na swoim koncie mają dwa albumy. Ostatnia płyta „Czułe Kontyngenty” ukazała się jesienią. Muzycznie znajdujemy na niej charakterystyczny bas i melodyjne riffy, którym towarzyszą dźwięki syntezatorów w klimacie new romantic, romantic pop czy shoegaze. – Ten album to transport piosenek o miłości. Tym razem wysyłamy do słuchaczy przesłanie, że miłość jest narzędziem dającym szansę na wyrwanie się z chaosu, w którym pogrąża się świat. Jest trochę refleksyjnie i osobiście, jest czule i blisko – mówi Piotr Rogucki, autor tekstów i wokalista.

Projekt KARAŚ/ROGUCKI z powodzeniem koncertuje w całej Polsce. Duet występował już na największych festiwalach w naszym kraju, m.in. podczas Męskiego Grania. Na koncercie w Stargardzie będziemy mogli usłyszeć utwory z jego obu płyt. Wszystko ma być pełne energii, gitar i żywych bębnów.

Sprzedaż biletów na SF ’23 trwa. Wejściówki można kupować online i w kasie kina Stargardzkiego Centrum Kultury. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą tylko 1 zł za cały dzień koncertowy (pozostali – 60 zł). Jak i gdzie ją wyrobić? Wszystkie szczegóły są tutaj. Z kolei informacje o kolejnych artystach można na bieżąco śledzić na www.stargard.eu, www.sck.stargard.pl oraz w facebookowym wydarzeniu Stargard Festiwal ’23.