Aktualności: Sport

Czwórka z boiskiem i bieżnią

12 sierpnia 2021

Ruszyły roboty przy budowie dużego, nowoczesnego boiska i bieżni obok Szkoły Podstawowej nr 4. Z obiektu będą korzystali uczniowie, ale też mieszkańcy całego osiedla Chopina. Będzie on świetnym uzupełnieniem istniejącej już tam siłowni plenerowej, wielofunkcyjnego boiska do siatkówki, koszykówki i tenisa oraz oddanej niedawno trampoliny.

Syntetyczna trawa spełniająca wymogi FIFA będzie wyłożona na prostokącie o wymiarach 43 m x 21 m. Do dyspozycji poza tym oddamy dwie bramki, piłkochwyty, ogrodzenie z siatki i stojak na rowery. Biegaczy na pewno ucieszy też poliuretanowa bieżnia dookoła obiektu. Dojście do całości zapewni nowy chodnik. To ważne miejsce, bo pozwoli mieszkańcom os. Chopina na aktywne i atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Inwestycja może pochłonąć 800 000 zł i ma być zakończona jeszcze w tym roku.

Oprócz Czwórki w najbliższych miesiącach kompleks zabawowo-rekreacyjny zyska też SP nr 5, a nowa siłownia plenerowa pojawi się przy Dziesiątce. Do dyspozycji uczniów SP nr 11 i mieszkańców os. Zachód przekażemy natomiast plac zabaw z mini siłownią.

Zdjęcia: UM w Stargardzie