Aktualności: Działania społeczne

Czworonożny policjant w SP4

24 stycznia 2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w ciekawym spotkaniu. Dzieci odwiedzili policjanci ze stargardzkiej komendy. Funkcjonariuszom towarzyszył Ergo – pies służbowy. Głównym tematem pogadanki było bezpieczeństwo najmłodszych podczas zbliżających się ferii zimowych.

Dzięki spotkaniu z Ergo dzieci łatwiej zapamiętały wszystkie zasady. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy, a także o szkoleniu czworonożnych funkcjonariuszy. Uczestnicy przy okazji dowiedzieli się, jak reagować w przypadku spotkania agresywnego psa. Dodatkową atrakcją była możliwość pogłaskania Ergo – policjanci zrobili wyjątek dla młodych słuchaczy, ponieważ na co dzień pracujących zwierzaków nie wolno dotykać.

Kolejnym ważnym tematem pogadanki było bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii i nie tylko. Uczniowie przypomnieli sobie m.in. zasady poruszania się po drodze. Dowiedzieli się też, dlaczego warto zachować ostrożność w zimowych zabawach na lodzie lub śniegu. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Zdjęcia: KPP w Stargardzie