Aktualności: Sprawy urzędowe

Czyste Powietrze – pomożemy

8 lipca 2022

Od wtorku (12.07.) znów można korzystać ze wsparcia w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu Czyste Powietrze. W Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 czeka pomoc dla stargardzian, którzy chcą dostać dofinansowanie m.in. na wymianę starych pieców na paliwo stałe, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, a także ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi. Jest też możliwość złożenia wniosku na miejscu – wystarczy zabrać ze sobą niezbędne dokumenty.

Aby skorzystać z porad w punkcie, najlepiej wcześniej umówić się telefonicznie – 91 578 48 81. Przed wizytą w UM warto też upewnić się, że mamy wszystkie wymagane dokumenty. To zdecydowanie ułatwi wypełnienie i złożenie wniosku o dofinansowanie. W razie wątpliwości zawsze można dopytać o szczegóły telefonicznie. W programie może wziąć udział osoba fizyczna – właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego lub lokalu wydzielonego w takim budynku.

W ramach programu Czyste Powietrze stargardzianie korzystają z dodatkowych pieniędzy na wymianę starych pieców na paliwo stałe na bardziej ekologiczne urządzenia, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalację fotowoltaiczną, a także ocieplenie budynków oraz wymianę okien i drzwi. Dofinansowanie jest przyznawane zarówno na projekty zakończone, jak i te w trakcie realizacji, a nawet nierozpoczęte.