Aktualności: Sprawy urzędowe

Czyste Powietrze – spotkajmy się

24 kwietnia 2023

Przed nami przedostatnie spotkanie dotyczące możliwości zdobycia pieniędzy m.in. wymianę starych pieców, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, nowe okna i drzwi. Takie dofinansowania są przyznawane w ramach programu „Czyste Powietrze”. Najbliższe spotkanie dla osób zainteresowanych tym tematem odbędzie się w czwartek (27.04.) o 16:00 w Urzędzie Miejskim (sala 111).

Z pieniędzy z „Czystego Powietrza” mogą skorzystać osoby fizyczne będące właścicielami albo współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się o aktualnych zasadach programu, a także dostać pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie.

W Ratuszu (Rynek Staromiejski 1) cały czas działa również Punkt Konsultacyjno-Informacyjny „Czystego Powietrza”. Tam również można dowiedzieć się więcej o programie. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 578 38 44 i umówić się na spotkanie z doradcą. Więcej informacji o „Czystym Powietrzu” jest też tutaj.