Aktualności: Edukacja

„Czyste Powietrze” – spotkanie

5 marca 2019

Przypominamy – najbliższe spotkanie informacyjne w ramach programu „Czyste Powietrze” odbędzie się 7.03. (czwartek) w Stargardzkim Centrum Kultury, sala nr 108 – wejście od strony kina. Początek o 17:00. Mieszkańcy dowiedzą się, w jaki sposób dostać dofinansowanie m.in. do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów oraz wymiany okien i drzwi. Podczas spotkania stargardzianie będą mogli zapisać się na szkolenie z wypełniania wniosków o dotacje.

To kolejna odsłona cyklu spotkań dotyczących programu „Czyste Powietrze”. Osoby, które przyjdą w czwartek do SCK, uzyskają szczegółowe informacje o tym projekcie. Będzie także możliwość zapisania się na szkolenie – zaplanowano wypełnianie wniosków o rejestrację do programu. Najbliższe warsztaty praktyczne odbędą się 15.03. (piątek) i 29.03. (piątek). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się podczas spotkania w SCK.

Przypomnijmy. Program przewiduje dofinansowanie do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów, wymiany okien i drzwi, montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania ​i ciepłej wody, a także instalacji odnawialnych źródeł energii. Dotacje mogą otrzymać właściciele domów jednorodzinnych i zabudowy bliźniaczej lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program „Czyste Powietrze” realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach nie gwarantuje przyznania środków przez Zarząd WFOŚiGW w Szczecinie.