Aktualności: Sprawy urzędowe

Czyste Powietrze – spotkanie

16 maja 2022

Każdy, kto chciałby dostać dofinansowanie na wymianę tzw. kopciucha na bardziej ekologiczne źródło ciepła, może wziąć udział w kolejnym spotkaniu informacyjnym. Wystarczy przyjść we wtorek (17.05.) o 15:30 do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17, sala 111). Pieniądze czekają też na stargardzian planujących np. termomodernizację domów albo wymianę okien i drzwi.

Podczas następnego spotkania w urzędzie będzie można dowiedzieć się więcej o Programie „Czyste Powietrze”. Zainteresowani mieszkańcy Stargardu poznają warunki, które trzeba spełnić, żeby otrzymać dofinansowanie. Na miejscu dowiedzą się też, na jakie konkretnie inwestycje można dostać pieniądze i gdzie złożyć wnioski. Program jest skierowany do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Wnioski o dofinansowanie w ramach „Czystego Powietrza” przyjmowane są w UM. Na miejscu mieszkańcy dostają niezbędną pomoc w wypełnieniu dokumentów. Warto wziąć udział w spotkaniu, żeby dowiedzieć się więcej. Można również zadzwonić – tel. 91 578 38 44. Szczegółowe informacje o programie są też tutaj.