Aktualności: Sprawy urzędowe

Czyste Powietrze – szkolenie

13 sierpnia 2020

Właściciele domów jednorodzinnych mogą dostać dofinansowanie m.in. do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów, wymiany okien i drzwi, a także montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Najbliższe spotkanie w ramach programu „Czyste Powietrze” odbędzie się w środę (19.08.) o 17:00 w Stargardzkim Centrum Kultury (ul. J. Piłsudskiego 105, wejście od strony kina).

Liczba uczestników bezpłatnego szkolenia jest ograniczona. Aby wziąć w nim udział, najpierw należy zapisać się telefonicznie – 91 578 38 44 lub 91 578 40 15. Ze względów bezpieczeństwa podczas spotkania trzeba zasłaniać usta oraz nos. Szkolenie jest adresowane do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych, a także wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych.

W ramach programu „Czyste Powietrze” można otrzymać nawet 30 000 zł dofinansowania. Środki powinny być przeznaczone m.in. na wymianę starych pieców i kotłów, ale także np. montaż wentylacji czy docieplenie budynku. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj. Do tej pory w całej Polsce złożono już ponad 150 000 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę prawie 3 000 000 000 zł.

Program „Czyste Powietrze” realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział w szkoleniu nie gwarantuje przyznania środków przez Zarząd WFOŚiGW w Szczecinie.