Aktualności: Kultura

Czytali z prezydentem

10 września 2021

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wraz z prezydentem Rafałem Zającem wzięli udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Tym razem w naszym mieście – a także w całej Polsce – przypomniano „Moralność Pani Dulskiej”. Dramat Gabrieli Zapolskiej czytali już stargardzianie w Parku Jagiellońskim, a teraz dołączyła do nich młodzież z MOS.

Narodowe Czytanie organizowane jest w całej Polsce, ale też w wielu miejscach za granicą. To akcja zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta RP. Za każdym razem czytane i omawiane są inne klasyki literatury. Był już m.in. „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, „Zemsta” A. Fredry, Trylogia H. Sienkiewicza, „Wesele” S. Wyspiańskiego i „Balladyna” J. Słowackiego. To okazja do przypomnienia sobie znanych dzieł, a dla młodszych uczestników – przeczytania ich po raz pierwszy.

W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii są uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej. Mogą tam przebywać do ukończenia 18 lat. Na miejscu uczestniczą w różnych zajęciach socjoterapeutycznych. Wykwalifikowana kadra wspiera młodych ludzi w ich problemach osobistych i innych trudnościach. Terapia pomaga im uporać się m.in. z zaburzeniami emocjonalnymi, nadpobudliwością i agresją. Oprócz tego biorą udział w typowych zajęciach lekcyjnych. Wsparcie jest zawsze dostosowane do konkretnych potrzeb dzieci i młodzieży. Rekrutacja do stargardzkiego MOSu trwa cały rok. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcia: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Stargardzie