Aktualności: Kultura

Czytelniczy zielony zakątek

10 sierpnia 2020

Klimatyczne miejsce do chwili relaksu w samym centrum miasta – Książnica Stargardzka zaprasza do Czytelni pod Drzewami. Wygodne ławeczki czekają na wszystkich miłośników literatury tuż przy tymczasowej siedzibie biblioteki (ul. Wojska Polskiego 3). Można przynieść własne publikacje albo skorzystać z bogatej oferty Książnicy.

Letnia aura zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. To nie tylko dobra pora na aktywność fizyczną, ale również na relaks z książką w dłoni. Spotkanie z literackimi bohaterami uprzyjemnić może słońce, a dla tych, którzy wolą uniknąć wakacyjnej opalenizny – odpoczynek w cieniu drzew. Warto odwiedzić tę wyjątkową plenerową czytelnię i zrelaksować się w otoczeniu przyrody.

W związku z pandemią koronawirusa w Książnicy wprowadzono kilka zasad, które zwiększają bezpieczeństwo. Przed wizytą – zarówno w bibliotece, jak i w Czytelni pod Drzewami – najlepiej wcześniej zamówić książki i inne publikacje. Można to zrobić wygodnie, na trzy sposoby: telefonicznie, korzystając z katalogu on-line lub wysyłając e-mail. W przypadku telefonu lub e-maila wystarczy podać tytuł książki i autora.

Wypożyczalnia Główna – tel. 91 578 82 48; email: wypozyczalnia@ksiaznicastargardzka.pl

Dział Dziecięco – Młodzieżowy – tel. 91 578 82 46; email: dzieciecy@ksiaznicastargardzka.pl

Dział Multimedialny – tel. 91 578 82 45; email: multimedia@ksiaznicastargardzka.pl

Zdjęcia: Książnica Stargardzka