Aktualności: Kultura

Dali się porwać dźwiękom

26 lipca 2021

Za nami kolejny weekend Coolturalnych Wakacji. Muzyczne propozycje szczególnie przypadły do gustu stargardzianom, którzy do ostatniego miejsca wypełnili widownię w Teatrze Letnim. Wszystko – jak zawsze – zaczęło się kinem. Potem były tańce, śpiewy i inscenizacje.

Na dobry początek widzowie kina plenerowego obejrzeli „Ibizę”. Następnego dnia „Najpiękniejsze polskie tanga… i nie tylko” zaprezentowali artyści Sceny Art Cafe. Ich występy przyciągnęły do Parku Chrobrego bardzo wielu stargardzian. Był śpiew, muzyka i taniec – oczywiście tango. Z kolei na zakończenie weekendu w Teatrze Letnim wystąpiła Operetka Wrocławska. W inscenizowanym koncercie artyści wykonali arie, miłosne duety, czardasze i toasty oraz najsłynniejsze dzieła m.in. Kalmana, Verdiego, Smetany i Straussa.

Choć emocje po intensywnym weekendzie jeszcze nie opadły, już można szykować się na kolejne wydarzenia. W piątek (30.07.) w kinie na leżakach zobaczymy amerykański dramat kryminalny „Na noże”. Początek o 21:40. W niedzielę (1.08.) z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego w Teatrze Letnim wystąpi Maya Koterba. Koncert „Zasmuciła się piosenka” rozpocznie się o 19:00.

Zdjęcia: FB/SCK/Dariusz Górski/e-stargard.pl