Aktualności: Sprawy urzędowe

Dbają, zarządzają, edukują

7 października 2022

Zarząd Usług Komunalnych funkcjonuje w naszym mieście od 10 lat. Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowych działań. Każdego dnia pracownicy ZUK-u dbają o porządek w całym Stargardzie. Prowadzą też wiele akcji edukacyjnych, dzięki którym mieszkańcy również mogą zatroszczyć się o nasze wspólne środowisko.

– O gospodarce komunalnej często mówi się, że tym lepiej funkcjonuje, im mniej się ją zauważa. Jest w tym wiele prawdy. Bardzo szybko widoczne są efekty sprawnych działań i odpowiedniego zarządzania, ale też od razu można zauważyć, jeśli coś w tej dziedzinie nie funkcjonuje prawidłowo. Codzienne starania wszystkich pracowników ZUK-u sprawiają, że coraz bardziej czysty i zielony Stargard staje się naprawdę dobrym miejscem do życia – mówi prezydent Rafał Zając.

Zarząd Usług Komunalnych zajmuje się w naszym mieście przede wszystkim zintegrowanym systemem gospodarki odpadami komunalnymi. Do jego zadań należy również utrzymanie czystości i porządku na ulicach zarządzanych przez miasto i na innych miejskich terenach. ZUK dba też o naszą zieleń. Oprócz tego organizuje dla mieszkańców różne akcje edukacyjne. Sprzątanie świata, ekologiczne konkursy, współpraca m.in. z Muzeum Archeologiczno-Historycznym, wycieczki – to tylko część działań jednostki. ZUK jest również aktywny w internecie – ciekawostki i aktualności można znaleźć na stronie internetowej www.zuk-stargard.pl oraz na facebookowym profilu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie