Aktualności: Sprawy urzędowe

Deszczówka z dofinansowaniem

23 marca 2021

5000 zł mogą dostać właściciele domów jednorodzinnych, którzy zamontują na swoich działkach zbiorniki retencyjne albo np. wykonają instalację do wykorzystania zatrzymanej deszczówki. Trwa nabór wniosków do programu „Moja Woda” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zgłoszenia są przyjmowane internetowo – przez Portal Beneficjenta.

W ramach programu aż 100 000 000 zł może trafić do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się zatrzymywać i wykorzystywać wodę deszczową. Nabór wniosków rozpoczął się w marcu i trwa do wyczerpania środków. Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na instalacje do zbierania i zagospodarowania wód opadowych, wykonanie tzw. zielonych dachów z warstwą drenażową i rozszczelnienie powierzchni nieprzepuszczalnych. Szczegóły tutaj.

Wnioski są przyjmowane od właścicieli lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych. W programie mogą wziąć udział także osoby, które dopiero planują budowę. Aby starać się o dofinansowanie, najpierw trzeba założyć konto na Portalu Beneficjenta. Szczegółową instrukcję i dodatkowe informacje są tutaj.