Aktualności: Sport

Dni Olimpijczyka w SP nr 3

1 czerwca 2022

Ceremoniał olimpijski, wspomnienia wybitnych sportowców i młodzi zawodnicy o wielkich ambicjach – w Szkole Podstawowej nr 3 zainaugurowano VIII Miejsko-Powiatowe Dni Olimpijczyka. Podczas uroczystości sportowcom wręczone zostały kółka olimpijskie. Odznaczenie – srebrny medal od PKOl za zasługi na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego – otrzymała również SP nr 3.

– Szkoła Podstawowa nr 3 ma piękne tradycje sportowe, dlatego jest doskonałym miejscem do organizacji Dni Olimpijczyka. Obecnie też uczą się tu wspaniali młodzi sportowcy, o których z pewnością usłyszymy – miejmy nadzieję, że nie tylko w Stargardzie, ale na całym świecie. Już świetnie sobie radzą w lokalnych drużynach i klubach. Przed nimi jeszcze wiele do osiągnięcia, a przed nami kolejne chwile wzruszeń, gratulacji i dumy – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Wydarzenie w Trójce przypominało ceremonię otwarcia prawdziwych igrzysk olimpijskich. Sztafeta uczniów zapaliła znicz, była również flaga, apel oraz hymn olimpijski. Ogień zapłonął od oryginalnej pochodni z zimowych IO w Turynie ’06. Dodatkowo pod tablicą upamiętniającą Danutę Piecyk – uczestniczkę IO Monachium ’72 i patronkę obiektów sportowych SP nr 3 – zostały złożone kwiaty.

Dni Olimpijczyka były okazją do wręczenia młodym sportowcom kółek olimpijskich. To wyróżnienia nadawane przez Polski Komitet Olimpijski. Ostatnie – piąte kółko – otrzymują zawodnicy zatwierdzeni do składu reprezentacji na IO. I kółkiem olimpijskim odznaczeni zostali Magdalena Winiarska (zapasy) oraz Karol Kalaga (pływanie). II kółko otrzymali: Weronika Czeszewska (lekkoatletyka), Anna Rajchert (lekkoatletyka), Jakub Przybylski (zapasy) i Paulina Kucharczyk (zapasy).

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali zwycięzcy zmagań sportowych, quizu wiedzy o Danucie Piecyk i konkursów plastycznych. Uzdolnieni uczniowie Trójki zaprezentowali również program artystyczny.

Zdjęcia: Paweł Bieg