Aktualności: Sport

Dni Stargardu na sportowo

4 czerwca 2024

II Stargardzkim Korowodem Dziejów rozpoczęliśmy tegoroczne wielkie świętowanie w mieście. Najbliższa sobota (8.06.) zapowiada się bardzo aktywnie. Sportowa odsłona Dni Stargardu to kilkanaście godzin zdrowej rywalizacji, zabawy i najróżniejszych rozgrywek. Przez cały dzień wszyscy chętni skorzystają też z pełnej oferty AquaStar za symboliczną złotówkę.

Sobotę (8.06.) od 10:00 do 24:00 spędzimy aktywnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jak zawsze najwięcej będzie się działo na ul. Szczecińskiej. W programie m.in. biegi przedszkolaków, turniej ulicznej koszykówki, prezentacje stargardzkich klubów i sportowe atrakcje dla najmłodszych, a także występy artystyczne i pokazowe treningi fitness. Szczegółowy plan na cały dzień można sprawdzić na plakacie. Będzie też strefa relaksu, 17. Bieg o Błękitną Wstęgę, parada motocyklistów oraz pokaz laserów. Z kolei w AquaStar symboliczna złotówka pozwoli na zabawę w basenie, ćwiczenia na siłowni i dostęp do strefy saun. Będą też dodatkowe atrakcje – animacje dla dzieci, rytuały saunowe i zajęcia fitness.

Przez całą sobotę (8.06.) na stadionie przy ul. Ceglanej kilkuset piłkarzy w różnym wieku zmierzy się w Turnieju Wiesława Wragi. Będzie też Turniej Nocny Drużyn Amatorskich i dodatkowe atrakcje dla całej rodziny, a pokazowy trening z młodymi zawodnikami poprowadzi Arkadiusz Bąk – były reprezentant Polski, wychowanek Błękitnych. Początek Futbolowego Dnia Sportu o 10:00.

Równie ciekawie zapowiada się niedziela (9.06.). Tę datę koniecznie muszą zapisać fani motoryzacji. Kolejny raz rozpoczniemy wakacje z Klasycznym Stargardem. Na Park&Ride znów będzie można podziwiać prawdziwe perełki. Początek o 16:00, a więcej informacji tutaj.

Po weekendzie pełnym atrakcji będzie dłuższa chwila odpoczynku, a po niej wielkie muzyczne święto – otwarcie zmodernizowanego amfiteatru i mnóstwo gwiazd na zupełnie nowej scenie. W piątek (21.06.) przed publicznością wystąpią: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Zaraz po nich na nowej scenie zagra zespół Kwiat Jabłoni. Początek o 19:00. Wstęp na całą imprezę będzie bezpłatny.