Aktualności: Kultura

Dni Stargardu w dwutakcie

10 czerwca 2021

Tegoroczne święto miasta obchodzić będziemy w wyjątkowy sposób. Zabawę zaczynamy już w czerwcu. Kolejne wydarzenia zaplanowano na sierpień. Będzie muzycznie, kulturalnie, historycznie i sportowo. Pewne jest jedno – po tak długim oczekiwaniu zabawa musi być najlepsza. Coś dla siebie znajdą stargardzianie w każdym wieku i o różnych upodobaniach.

Czerwcowe wydarzenia rozpoczyna Muzeum Archeologiczno-Historyczne, które zaprasza do zwiedzania wszystkich wystaw za złotówkę już od piątku (18.06.) od 10:00. W tym roku historyczne Dni Stargardu połączone są z Europejskimi Dniami Archeologii. Najwięcej będzie się działo w niedzielę (20.06.). Najpierw – o 12:00 – na balkonie odwachu przy Rynku Staromiejskim muzealnicy zaprezentują inscenizację stargardzkich legend. O 13:00 spod cerkwi prawosławnej wyruszy wycieczka piesza „Stargard A.D. 1900 oczyma komisarza policji i autora przewodnika po mieście Otto Zucka”. Z kolei o 16:00 przy Bastei w Parku Piastowskim rozpocznie się III Quiz Gryfa. Warto śledzić wydarzenie na Facebooku, gdzie pojawią się szczegóły wszystkich atrakcji.

W piątek (18.06.) rozpocznie się też weekend muzyczny. Na dobry początek o 20:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego wystąpi zespół Jackpot z wokalistką o niezwykłym głosie i z fantastycznymi muzykami.

Również w piątek (18.06.) o 21:00 na scenie pojawi się rockowy Damian Ukeje.

W sobotę (19.06.) o 20:00 posłuchamy dream popowej grupy Nastroje.

Także w sobotę (19.06.) o 21:00 rozpocznie się koncert Rosalie., której styl określany jest jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu.

Weekend zakończy występ folkowego zespołu Bubliczki. Początek w niedzielę (20.06.) o 20:00.

Sobotę (19.06.) można spędzić także na sportowo. Ul. Szczecińską i teren przy Szkole Podstawowej nr 4 wypełnią różne aktywności. W planach m.in. turniej koszykówki, siatkówki, biegi, pokazy fitness i sztuk walki. Coś dla siebie znajdą dzieci, młodzież i dorośli. O 21:00 wystartuje 14. Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę. Będą też zawody Ninja Star i parada z udziałem motocyklistów. Szczegóły pojawią się na w wydarzeniu na Facebooku.