Aktualności: Kultura

Dni Stargardu: zabawa rusza!

18 czerwca 2021

Dziesiątki sportowych, muzycznych, historycznych i turystycznych atrakcji przygotowaliśmy na tegoroczne Dni Stargardu. Po długiej przerwie znów spotkamy się na wspólnej zabawie. Weekend zapowiada się upalnie, ale to na pewno nie stanie na przeszkodzie, żeby wyjść z domu i świętować. Każdy znajdzie coś dla siebie. Już teraz warto pamiętać, że druga część Dni Stargardu jest zaplanowana na koniec sierpnia. Wtedy na scenie wystąpią m.in. Ania Karwan, Sławek Uniatowski, Happysad, Afromental i Red Lips.

Tę część święta miasta zaczynamy w piątek (18.06.). Już od 10:00 można z 1 zł zwiedzać najnowszą wystawę „Pobite gary” w gmachu głównym Muzeum Archeologiczno-Historycznego przy Rynku Staromiejskim. O 13:00 na podwórku przy kamienicy przy ul. B. Limanowskiego 24 (siedziba PCK) otwarta zostanie wystawa fotografii podopiecznych Dziennego Domu Pobytu „Senior+”. Z kolei wieczorem będzie muzycznie i sportowo – na stadionie przy ul. Ceglanej zostanie rozegrany Nocny Turniej Piłki Nożnej (od 19:00), a w Teatrze Letnim o 20:00 wystąpi zespół Jackpot, a o 21:00 Damian Ukeje.

Sobotę rozpoczynamy na sportowo. W południe na ul. Szczecińskiej zacznie się zabawa dla wszystkich. W programie m.in. zupełna nowość – zawody w trójboju wytrzymałościowym „Ninja Star”, a także biegi, turnieje koszykówki i siatkówki oraz kryterium kolarskie o puchar prezydenta Stargardu. Jednocześnie obok strefy sportu pojawi się strefa biznesu i strefa relaksu. Wszystkie wydarzenia na ul. Szczecińskiej zakończy o 22:30 pokaz świateł i ognia. Cały bogaty program sportowych Dni Stargardu jest na plakacie oraz tutaj.

Na terenie przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Wielkopolska) coś dla siebie znajdą najmłodsi mieszkańcy. W specjalnej strefie będą sportowe aktywności, ale też zabawy, animacje i tańce. Początek o 11:00. Pojawi się tam również mobilny punkt szczepień. Każdy chętny będzie mógł przyjąć pierwszą dawkę preparatu firmy Pfizer. Szczegóły tutaj.

W sobotni (19.06.) wieczór w Teatrze Letnim posłuchamy grupy Nastroje (20:00). Z kolei o 21:00 rozpocznie się koncert Rosalie. Więcej o muzycznych propozycjach można przeczytać tutaj.

Niedziela (20.06.) zapowiada się równie ciekawie. MAH zaprasza do zwiedzania za 1 zł – zarówno gmachu głównego, jak i Bastei. Początek o 10:00. Z kolei o 12:00 warto zatrzymać się na chwilę na Rynku Staromiejskim przed odwachem. Na balkonie muzealnicy zaprezentują inscenizację stargardzkich legend. O 16:00 w Parku Piastowskim wystartuje III Quiz Gryfa. Pełny program historycznych Dni Stargardu jest tutaj.

Również o 16:00 w niedzielę w kolegiacie rozpocznie się wyjątkowy koncert prezydencki. Wystąpi Orkiestra Camerata oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. W programie utwory W. A. Mozarta i prof. Marka Jasińskiego. Więcej o koncercie tutaj.

W sobotę i niedzielę kino SCK zaprasza na seanse w specjalnej cenie. Do wyboru 8 filmów – za bilet na każdy z nich zapłacimy tylko 1 zł. Repertuar jest tutaj.

W tym roku Dni Stargardu obchodzimy podwójnie. Najpierw moc atrakcji w czerwcu (18-20.06., piątek-niedziela). Na zakończenie lata spotkamy się jeszcze na kilku koncertach. W naszym mieście wystąpią Ania Karwan, Sławek Uniatowski, Muchy, Happysad, Afromental i Red Lips. Już dzisiaj zaplanujcie wolny weekend 27-29.08. (piątek-niedziela) – będzie się działo!