Aktualności: Sport

Dni Stargardu – zaczynamy na sportowo

6 czerwca 2019

Bieg, wyścig kolarski, brydż i zabytkowe pojazdy – w najbliższy weekend będzie się działo. Wspólne świętowanie rozpoczynamy już w sobotę (8.06.). Warto zapoznać się z wydarzeniami zaplanowanymi na najbliższe dni. Propozycje ucieszą zwłaszcza miłośników aktywności fizycznej.

Sobotnie świętowanie zacznie się już o 9:00. Wtedy w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego będzie można się zapisać na Bieg Lata. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są tutaj do 6.06. (czwartek). Wpisowe wynosi 5 zł, a w dniu biegu – 8 zł. Wydarzenie odbędzie się w ramach X Grand Prix Stargardu „Cztery Pory Roku”. To cykl biegów i marszów nordic walking, które organizowane są wiosną, latem, jesienią i zimą. Letnia odsłona już w sobotę (8.06.) w Parku Chrobrego. Jako pierwsze o 9:45 wystartują dzieci. Przygotowano dla nich dwie trasy – o długości ok. 500 m i ok. 1000 m. O 10:30 dorośli pobiegną 5,4 km lub przejdą 3,6 km. Każdy uczestnik Biegu Lata otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

O 15:00 na starcie na ul. Przemysłowej staną uczestnicy II Kryterium Ulicznego o Puchar Prezydenta Miasta Stargard – Memoriału Bernarda Pruskiego. Zgłoszenia mailowe są przyjmowane do 6.06. (czwartek) na adres info@stc.stargard.pl. Można także zapisać się w dniu zawodów w biurze na parkingu firmy Hydroflex, ul. Przemysłowa 8. W wyścigu mogą wystartować zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych z ważnymi badaniami lekarskimi i licencją PZKol lub – w przypadku kategorii amatorskich – wszyscy chętni na rowerach szosowych. Meta około 21:00 na ul. Przemysłowej. Szczegółowe informacje i regulamin zawodów znajdują się tutaj.

Ciekawa propozycja czeka na mieszkańców w sobotę (8.06.). Około 16:00 na parkingu przed SCK będzie można podziwiać auta XII Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. W wyjątkowym Pokazie Elegancji wezmą udział unikatowe samochody i motocykle. Lista uczestników obejmuje aż 68 pojazdów. Najstarszy Chevrolet Pickup ma 97 lat, a najmłodszy Mercedes 124 to model z 1989 r. Nie zabraknie też dobrze znanych Małych i Dużych Fiatów oraz Trabanta 601.

Niedzielne (9.06.) zmagania rozegrają się w Klubie Wojskowym przy ul. 11 Listopada 22. O 10:00 rywalizację w Memoriale Jana Chojankowskiego rozpoczną najlepsi gracze w brydża sportowego. Wpisowe to 45 zł dla dorosłych i 10 zł dla młodzieży szkolnej.