Aktualności: Turystyka

Do Kicka na rowerze

13 marca 2024

Dobra wiadomość – zyskamy kolejną, świetną, kilkukilometrową trasę, która z pewnością ucieszy wszystkich aktywnych mieszkańców naszego miasta i okolic. Planowana inwestycja to efekt współpracy kilku samorządów. Prezydent Rafał Zając w imieniu miasta podpisał list intencyjny w sprawie budowy ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Stargard – Kicko Letnisko.

– Ta ścieżka na pewno jest ważna z punktu widzenia stargardzian korzystających z Jeziora Grabowskiego i okolicznych terenów rekreacyjnych. Ma jednak istotne znaczenie również w odniesieniu do ciągłego rozwoju Stargardu. Napływ nowych inwestorów i zwiększająca się liczba miejsc pracy powodują niegasnące zainteresowanie nieruchomościami pod zabudowę jednorodzinną. Ta inwestycja spowoduje zapewne dalszy wzrost dostępności takich działek – mówi prezydent Rafał Zając.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy zacznie się w Stargardzie. Pobiegnie wzdłuż Szosy Maszewskiej, czyli drogi wojewódzkiej nr 106. Trasa zakończy się na wysokości osiedla Kicko Letnisko. Stamtąd już niewielki odcinek dzielić nas będzie od Jeziora Grabowskiego. Porozumienie umożliwi opracowanie niezbędnej dokumentacji, zdobycie dofinansowania ze środków zewnętrznych i zapewnienie wkładu własnego tej inwestycji. Oprócz prezydenta Stargardu list intencyjny w sprawie budowy ścieżki podpisał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wójt gminy Stargard Jerzy Makowski i wójt gminy Stara Dąbrowa Sylwia Kalmus-Samsel. – Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do porozumienia. Dobra współpraca ukierunkowania na potrzeby mieszkańców całego regionu pozwoli zrealizować znacznie więcej niż działając wyłącznie w pojedynkę. Podziękowania kieruję też do wiceprzewodniczącego sejmiku województwa zachodniopomorskiego Marcina Przepióry, który wielokrotnie udowodnił, że sprawy stargardzkie wciąż są mu najbliższe – mówi prezydent Rafał Zając.

W Stargardzie jest już ponad 28 km dróg rowerowych. Po dodaniu do nich ścieżek innych zarządców mieszkańcy mają do dyspozycji 45 km tras. Planowana inwestycja na odcinku Stargard – Kicko Letnisko pozwoli na przekroczenie progu 50 km.

Zdjęcia: UM w Stargardzie