Aktualności: Sprawy urzędowe

Dobra zabawa na Lotnisku

28 lipca 2020

Na półmetku wakacji dzieci z całego Stargardu biorą udział w różnych aktywnościach. Jak co roku Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” zorganizowało półkolonie dla najmłodszych mieszkańców os. Lotnisko. Uczestnicy jeżdżą na wycieczki, odkrywają ciekawostki z najbliższego otoczenia i doskonale się bawią. Odwiedzili także Urząd Miejski, gdzie spotkali się z Piotrem Myncem, zastępcą prezydenta.

W półkoloniach biorą udział dzieci od 7 do 15 lat. Ich bazą wypadową i miejscem spotkań jest Szkoła Podstawowa nr 8 i Zespół Szkół nr 5. Ale młodzi ludzie nie usiedzą długo w jednym miejscu. W programie wycieczki po Stargardzie i wyjazdy nad Miedwie, ale także nieco dalsze eskapady. Uczestnicy zajęć odkrywają Szczecin, Puszczę Bukową, a także Jezioro Krzemień. W najbliższych dniach planują wycieczkę do Glinnej oraz rejs po Odrze.

Na miejscu doskonale bawią się m.in. na warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Młodzi artyści mogą także spróbować swoich sił podczas malarskiego pleneru na różance w Parku Jagiellońskim. Aktywności trwają cały dzień – od 7:30 do 15:30. W tym czasie nie ma miejsca na nudę. Łącznie we wszystkich turnusach przygotowanych przez Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” weźmie udział ponad setka dzieci. Zabawa jest tak dobra, że rekordziści korzystają z półkolonii już po raz 6.

Zdjęcia: FB/Joanna Suleja/UM w Stargardzie