Aktualności: Sprawy urzędowe

Dobranocki od seniorów

17 marca 2021

Członkowie Klubu „Senior+” przygotowali coś specjalnego dla małych stargardzian. Na swoim facebookowym profilu publikują filmy, na których czytają bajki. Był już m.in. Franklin, Kicia Kocia i Mały Książę, a seniorzy zapowiadają kolejne niespodzianki. Wszystkie dobranocki można znaleźć tutaj.

Bajki czytane przez dziadków to dla wielu osób jedno z piękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Dzisiaj – z różnych powodów – kontakt z seniorami bywa ograniczony. Z pomocą przychodzi internet. Członkowie Klubu „Senior+” wirtualnie opowiadają bajki najmłodszym mieszkańcom. Żeby nie było nudno, dobranocki są czytane w różnych miejscach – m.in. w Książnicy Stargardzkiej, kawiarni Tumistis, hotelu Spichlerz i Przedszkolu Miejskim nr 1. Partnerem akcji jest portal www.e-stargard.pl.

Nagrywanie bajek to jedna z wielu aktywności seniorów z os. Lotnisko. Niedawno własnoręcznie wykonali wiosenne ozdoby. Różnobarwne kwiaty przystroiły drzewka przy Stargardzkim Centrum Kultury, gdzie każdego dnia poprawiają nastrój przechodniom. Seniorzy pamiętają także o aktywności fizycznej. Od poniedziałku do piątku spotykają się na wspólnych spacerach nordic walking, pokonując za każdym razem kilka kilometrów.

Klub „Senior+” działa na os. Lotnisko. Powstał w 2019 r. z inicjatywy Stowarzyszenia „Potrzebny Dom”. Jego działalność finansowo i merytorycznie od początku wspiera Stargard.

Printscreeny: FB/Klub „Senior+”