Aktualności: Turystyka

Dobre jedzenie w naszym mieście

24 września 2019

Pyszne wydarzenie dla fanów smaków z całego świata. W najbliższy weekend (27-29.09.) odbędzie się Stargardzka Wyżerka. Foodtrucki i stoiska z lokalnymi przysmakami pojawią się na terenie między Młodzieżowym Domem Kultury a skateparkiem. Różnorodność smaków zaspokoi gusta najwybredniejszych smakoszy w każdym wieku.​

Stargardzka Wyżerka nie będzie typowym festiwalem foodtrucków. Organizatorzy stawiają na lokalność. Podczas wydarzenia swoje produkty zaprezentują także regionalni twórcy. Nie zabraknie także rzemieślniczego piwa. Dzięki bogatej ofercie goście będą mieli naprawdę duży wybór. Spróbują dobrze znanych smakołyków, ale być może odkryją też coś zupełnie nowego. 

Wyżerka to nie tylko dobre jedzenie, ale także okazja do spędzenia weekendu z rodziną i przyjaciółmi. Na terenie festiwalu pojawią się wygodne leżaki, a wszystkiemu towarzyszyć będzie muzyka, która – jak zapewniają organizatorzy – wieczorem porwie do tańca. W centrum stanie wyspowy bar, doskonale znany uczestnikom ArtFestiwalu, Dni Stargardu czy Dni Sportu.

Jeszcze do środy (25.09.) właściciele lokalnej gastronomii mogą dołączyć do obsady imprezy. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem stargardzkawyzerka@gmail.com. Kontakt jest także możliwy przez Facebooka.