Aktualności: Sprawy urzędowe

Dobre święta z SISem

15 grudnia 2023

Ostatni w tym roku Stargardzki Informator Samorządowy wypełniają prawdziwie świąteczne tematy. Są życzenia od prezydenta Rafała Zająca, piękne zdjęcia zimowych iluminacji i relacja z Jarmarku „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” oraz Mikołajkowej Parady OHP. Jak zawsze sprawdzamy też, co ciekawego działo się w mieście w ostatnim czasie i szukamy ludzi, którzy wspierają kulturę.

Najnowszy SIS to również okazja do poznania wyjątkowej stargardzianki – pani Kazimiera Smółka 1 grudnia skończyła 100 lat. Od 1947 roku mieszka w naszym mieście. Szacowna jubilatka doczekała się 4 dzieci, 13 wnuków, 13 prawnuków i 2 praprawnuczek. W Stargardzie mamy naprawdę wielu wyjątkowych ludzi. Każdego roku doceniamy tych, którzy robią dużo dobrego dla innych – zawodowo, a także prywatnie. W grudniowym numerze Informatora można dowiedzieć się więcej o laureatach nagrody prezydenta Stargardu dla społeczników.

Początek grudnia przyniósł nam piękną, mroźną i śnieżną pogodę. To idealne tło do świątecznych iluminacji, które można podziwiać w całym mieście. Są doskonale znane i lubiane elementy, a także nowości. Warto zobaczyć je wszystkie na zdjęciach w Informatorze, a potem koniecznie wybrać się na zimowy spacer po Stargardzie. W tym roku niezależnie od pogody prawdziwie świąteczny klimat zapewniają aż 2 choinki. Jedna stoi na rondzie im. S. Pajora. Druga, zupełnie nowa, jest na Rynku Staromiejskim. Tam również można znaleźć kolejną nowość – dużą ramkę idealną do robienia pamiątkowych zdjęć. To właśnie ona od pierwszych chwil cieszy się ogromnym zainteresowaniem stargardzian.

W świetnych nastrojach rok kończą właściciele i pracownicy World Sports Company. Firma przeniosła się z dotychczasowej siedziby do bardziej komfortowego obiektu przy ul. Usługowej 10. Dzięki temu zwiększyła się także produkcja. Spółka współpracuje z europejskimi i amerykańskimi klubami sportowymi. Szaliki i gadżety ze Stargardu trafiają m.in. do kibiców Borussi Dortmund, Arsenalu Londyn i Manchesteru City. Nowa siedziba World Sports Company znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie inkubatora przedsiębiorczości. To przestrzeń, z której będą mogli skorzystać ludzie dopiero zaczynający swoje biznesy. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego zakłada, że pomieszczenia inkubatora będą gotowe w przyszłym roku – po wykonaniu tam niezbędnego remontu.

SIS 10 (156) – grudzień 2023