Aktualności: Biznes

Dobre ze Stargardu

17 stycznia 2020

Lidl Polska i Szubert – to spółki, które zostały laureatami wręczonej pierwszy raz nagrody imienia Sławomira Pajora dla stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Pizzeria u Jana i Izabela Borutyńska Fotografia Artystyczna, mogą szczycić się zdobyciem tytułu Stargardzki Produkt Lokalny. To tylko część wyróżnień wręczonych podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości.

– Cieszę się, że każdego roku mamy tak wielu kandydatów do wszystkich wyróżnień. Produkty i usługi z naszego miasta są naprawdę wysokiej jakości, doceniane także poza granicami Polski. Wciąż staramy się tworzyć w Stargardzie jak najlepsze warunki do rozwoju biznesu różnej branży. Ale także dbamy o to, by w mieście po prostu dobrze się żyło – zarówno stargardzianom, jak i osobom, które tutaj wybrały swoje miejsce na ziemi. Dynamiczny rozwój jest możliwy tylko dzięki współpracy mieszkańców i przedsiębiorców. Dlatego dzisiaj wyróżniamy tych, którzy swoimi działaniami wzbogacają lokalny rynek – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagroda dla stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku nieprzypadkowo nosi imię Sławomira Pajora. Zmarły w 2017 r. prezydent od samego początku stawiał na rozwój gospodarczy. Bardzo dobrze rozumiał potrzeby firm i był otwarty na nawiązywanie z nimi dialogu. – Dzisiejsza gala to także moment na chwilę refleksji i podsumowania. Wizja prezydenta Pajora dotycząca odbudowy gospodarczej miała głęboki sens i przyniosła miastu trwałe podstawy do dalszego rozwoju. Dlatego teraz gospodarczo Stargard ma się naprawdę dobrze, a dzięki temu możliwe są także dalsze inwestycje  – mówi prezydent Rafał Zając. Te wyjątkowe wyróżnienia wręczyła z nim Zuzanna Pajor, wdowa po śp. Sławomirze Pajorze.

Pierwszymi zdobywcami tego tytułu są:

Lidl Polska za budowę Centrum Dystrybucyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii,

firma budowlana Szubert za rewitalizację budynku dawnej biblioteki pedagogicznej i stworzenie marki Miejski Browar Stargard, a także za prowadzoną działalność deweloperską.

Tytuł Stargardzkiego Produktu Lokalnego otrzymali:

– Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia” za usługi cateringowe,

Pizzeria u Jana za Pizzę Stargardzką,

Izabela Borutyńska Fotografia Artystyczna (dawniej FOTO-Krystyna) za świadczenie usług fotograficznych na stargardzkim rynku od ponad 50 lat.

Debiutem roku w kategorii Stargardzki Produkt Lokalny został Miejski Browar Stargard (firma budowlana Szubert).

Usługi Fotograficzne Tomasz Kutelski to laureat tytułu Lider Stargardzkiego Biznesu w skali Mikro Przedsiębiorstwa 2019. W skali Małego Przedsiębiorstwa zwyciężyło przedsiębiorstwo Hydro-Flex Cezary Mazur. Liderem w skali Średniego Przedsiębiorstwa jest Marcotrans Mariusz Książek.

Tytuły Produkt Roku 2019 powędrowały do:

spółki 4Stol Dorota Anna Parszuto i Maciej Marszał za blaty kuchenne i armaturę z corianu,

Biura Projektów Art-Projekt za Wieżę widokową w Ińsku.

Inwestorami Roku 2019 zostali:

przedsiębiorstwo Filter,

spółka Specma.

W czasie Gali Przedsiębiorczości wręczono też nagrodę za najlepszą pracę dyplomową 2019. Jej autorką jest Krystyna Kowalska, która podjęła temat zarządzania zasobami ludzkimi w restauracji jako specyficznym przedsiębiorstwie na przykładzie restauracji „Złoty Smok”.

Dla wyróżnionych zaśpiewali Nailah Vitah przy akompaniamencie Aleksandry Krysian oraz Łukasz Brodowski. Ciekawym punktem była też opowieść coacha i psychoterapeutki, Moniki Wasilewskiej-Seriwak, m.in. o tym, jak nauczyć się ciężko pracować i jednocześnie być spokojnym.

Zdjęcia: UM w Stargardzie