Strona głównaWpisyInneDodajemy miliony

Aktualności: Sprawy urzędowe

Dodajemy miliony

13 października 2022

Październik to czas na podsumowanie środków zewnętrznych, które miasto pozyskało w III kwartale 2022 r. Przez 3 ostatnie miesiące zdobyliśmy prawie 4 700 000 na różne inwestycje. Dzięki dofinansowaniom budujemy, remontujemy, inwestujemy w zupełne nowości i wspieramy mieszkańców o szczególnych potrzebach.

Pozyskane środki zewnętrzne pozwolą na przebudowę kolejnej drogi w Stargardzie. Swoje oblicze zupełnie zmieni ulica w Giżynku – odcinek od skrzyżowania z ul. Spokojną, wzdłuż zabudowy mieszkalnej. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort obecnych, a także przyszłych mieszkańców tej okolicy. Z kolei latem dzięki dofinansowaniu wzmocniona została nawierzchnia jednej z najważniejszych dróg w Stargardzkim Parku Przemysłowym – ul. Nasiennej. Szykujemy się również do następnej inwestycji w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Na ul. Niepodległości będzie kolejne wyniesione przejście dla pieszych.

Dzięki zdobytym pieniądzom młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 10 już niedługo będą poznawać fascynujący świat przyrody w nowoczesnej ekopracowni. Stargardzkie Centrum Kultury wykorzysta pozyskane dofinansowanie na organizację Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego, a Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego wciąż otrzymuje następne środki na prowadzenie programów pożyczek inwestycyjnych JEREMIE i JEREMIE2. Z kolei Książnica Stargardzka zdobyła pieniądze na naprawdę duże zakupy nowości wydawniczych.

Usuwanie dachów z azbestem, remont kilkunastu mieszkań komunalnych, modernizacja siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy i likwidacja barier architektonicznych w obu budynkach Urzędu Miejskiego – to tylko kilka przykładów kolejnych działań, które podejmujemy dzięki pieniądzom pozyskanym z różnych źródeł. O zdobytych dofinansowaniach informujemy na bieżąco na www.stargard.eu. Są to środki z Unii Europejskiej, z programów rządowych, a także pożyczki, nagrody i darowizny. Suma wszystkich pieniędzy zdobytych do tej pory w 2022 r. to ponad 32 200 000 zł, a na rozpatrzenie czekają już następne wnioski.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum