Aktualności: Turystyka

Dofinansowanie dla plaży

28 maja 2019

Radni Rady Miejskiej jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 80 000 zł na utrzymanie porządku i służby ratownicze na plaży w Zieleniewie. To ważna informacja przed rozpoczynającym się niedługo sezonem. Stargardzianie chętnie jeżdżą  nad pobliskie jezioro Miedwie.

Wsparcie finansowe pomoże w tym, by letni wypoczynek był bardziej komfortowy i bezpieczny. – Wiele lat temu podpisaliśmy z Gminą Kobylanka porozumienie o współpracy. Jego elementem było utrzymanie bezpłatnego dostępu do plaży dla mieszkańców. Z tej formy wypoczynku w wakacje szczególnie chętnie korzystają zwłaszcza młodzi ludzie spędzający czas w mieście. Uważam, że warto wesprzeć Kobylankę w prowadzeniu tej plaży – mówi prezydent Rafał Zając.
Co roku nad jezioro – również ze Stargardu – zjeżdżają tłumy. W wakacyjne miesiące główne kąpielisko jest strzeżone. Zapewnienie odpowiedniego nadzoru wiąże się ze sporymi kosztami.

Nad Miedwie można dojechać miejskim autobusem – linia 34 zatrzymuje się w pobliżu plaży. W lipcu i sierpniu bilet MPK nad jezioro kosztuje tylko 2,80 zł (1,40 zł ulgowy). Młodzież często dostaje się tam także rowerami.

W pobliżu plaży można korzystać też m.in. z placu zabaw, plenerowej siłowni i oferty gastronomicznej. W amfiteatrze odbywają się liczne koncerty i wydarzenia artystyczne.

Zdjęcie: Rafał Nartowski/archiwum