Aktualności: Edukacja

Dołącz do OHP i zdobądź zawód

19 lipca 2023

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2023/2023 w Ochotniczym Hufcu Pracy. To szansa na naukę zawodu, uzupełnienie wykształcenia, a także udział w ciekawych projektach i kursach. Z oferty może skorzystać młodzież w wieku 15-18 lat. Dodatkowo w Stargardzie działa Ośrodek Szkolenia i Wychowania, gdzie jest bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Młodzi ludzie już od pierwszego miesiąca nauki dostają wynagrodzenie za praktyki. Dołączając do OHP, uzupełniają wykształcenie podstawowe i zdobywają konkretny zawód – np. kucharz, elektryk, stolarz, fryzjer albo mechanik pojazdów samochodowych. Mogą również korzystać ze wsparcia wykwalifikowanej kadry, w tym doradców zawodowych i pośredników pracy. Ale OHP to nie tylko nauka. Młodzież bierze udział w międzynarodowych projektach, zawodach sportowych, wycieczkach, konkursach i wolontariacie. Wychowankowie rozwijają swoje pasje oraz zainteresowania. Dołączają również do akcji społecznych.

W Stargardzie przy ul. Jugosłowiańskiej 22A działa OSiW, który zapewnia wychowankom bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 91 573 38 82 oraz e-mailowo: osiw.stargard@ohp.pl. Więcej o rekrutacji i pracy w OHP jest też tutaj.