Aktualności: Sprawy urzędowe

Dostaniemy drzewa za śmieci

7 marca 2023

W ubiegłym roku Stargard wziął udział w rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Mieszkańcy mieli za zadanie zebrać jak największej ilości elektrycznych śmieci. Stargardzianie pokazali, że troska o środowisko jest dla nich ważna. W ciągu kilku miesięcy zebraliśmy ponad 31 000 kg takich odpadów. Dzięki temu wiosną przybędzie u nas kilkaset nowych drzew miododajnych.

W ogólnopolskiej rywalizacji wzięło udział 80 miast. Tym razem zwyciężyły Siedlce. Stargard otrzymał oryginalny medal, do wykonania którego wykorzystano elektryczne odpady. Dzięki udziałowi w programie dostaliśmy również bon na sadzonki drzew. Już wiosną przybędzie u nas 313 nowych roślin. Taki elektryczny las przypomni o konieczności segregowania niebezpiecznych odpadów i wzbogaci miejską zieleń.

Choć program Polska Stolica Recyklingu już się skończył, warto wiedzieć, jak na co dzień postępować z elektrycznymi śmieciami. To zarówno duże sprzęty – lodówki, pralki, telewizory, ale również niewielkie urządzenia – suszarki do włosów, miksery, telefony. Elektroodpady nigdy nie powinny trafić do zwykłych śmietników. Mniejsze sprzęty najlepiej wrzucić do jednego z dziesięciu czerwonych pojemników stojących w różnych punktach Stargardu. Tutaj można sprawdzić ich dokładną lokalizację. Duże urządzenia można dostarczyć do EKOPUNKTU (ul. Bogusława IV 15).

Zdjęcia: www.zuk-stargard.pl