Aktualności: Działania społeczne

Dwa tygodnie świetnej zabawy

20 lutego 2020

Choć ferie powoli dobiegają końca, stargardzcy uczniowie każdego dnia robią coś ciekawego. Są zajęcia otwarte dla wszystkich, a także półkolonie dla nieco mniejszych grup. Mnóstwo atrakcji zapewniła najmłodszym parafia pw. św. Krzyża na os. Kluczewo. Uczestnicy zajęć poznają miasto, a także gotują, pieką i tworzą piękne rękodzieło.

Mali odkrywcy zawitali także do Urzędu Miejskiego, gdzie spotkali się z Ewą Sową, zastępcą prezydenta. Dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych ze Stargardem i pracą urzędu. Chętnie opowiadali też o feriach. Za nimi czas świetnej zabawy i różnych aktywności, ale ostatnie dni wypoczynku także wypełniają atrakcje. Było już kino i lody, a przed dziećmi zwiedzanie m.in. Bastei. Na zakończenie zaplanowano coś szczególnego, na co koloniści czekają z niecierpliwością – pierwsze w tym roku ognisko.

Zajęcia odbywają się w Kawiarence Senioralnej Międzypokoleniowej. Biorą w nich udział młodzi mieszkańcy os. Kluczewo. Dzieci tworzą rękodzieło, grają w gry planszowe, a nawet pieką ciasta. Do wyboru jest naprawdę wiele – każdy bez problemu znajduje coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszy się siłownia, z której ochoczo korzystają każdego dnia. Półkolonie to też mnóstwo zajęć poza Kawiarenką. Był m.in. bal karnawałowy i piknik na świeżym powietrzu. Uczestnicy spędzają czas w gronie rówieśników, a przy okazji robią ciekawe rzeczy.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/ks. Krzysztof Łuczyk