Aktualności: Kultura

Dzieciaki świętują w sobotę

1 czerwca 2023

Dmuchańce, warsztaty plastyczne, naukowe pokazy, miejsce do gry w planszówki, sportowa rywalizacja i dużo, dużo więcej – to wszystko czeka na najmłodszych stargardzian, którzy przyjdą w sobotę (3.06.) do Parku Zamkowego. Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zaprasza kolejny raz do wspólnej zabawy w ramach Zaczarowanego Dnia Dziecka. Początek o 12:00.

Głównym miejscem imprezy znów stanie się Park Zamkowy. Tam będzie najwięcej atrakcji dla dzieci, ale też coś dla dorosłych – m.in. strefa gastronomiczna z miejscami do odpoczynku. Zabawy dla najmłodszych przygotowali edukatorzy z FILARÓW, ale także Młodzieżowy Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Stargardzkie Centrum Kultury i Książnica Stargardzka. Jedno jest pewne – każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Będą też występy artystyczne.

Bawiąc się na Zaczarowanym Dniu Dziecka, warto przejść się na krótki spacer pobliską ul. Kasztelańską i odwiedzić Naukowy Plac Zabaw. Właśnie od soboty (3.06.) będzie można w pełni korzystać ze wszystkich urządzeń. Na młodych odkrywców czekają tam m.in. koga, dźwignia, bieżnia, prądnica i rurofon. Plac przy Bramie Wałowej powstał w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.