Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzieje się na placach zabaw

7 maja 2021

Trampoliny, nowe zestawy zabawowe, sprzęty do ćwiczeń i miejsca do wypoczynku – z tego wszystkiego już niedługo skorzystają stargardzianie w każdym wieku. Trwają prace na kilku placach zabaw w różnych częściach miasta. W planach są też kolejne inwestycje.

Montowane są trampoliny całoroczne, które uzupełnią plac zabaw w Parku Chrobrego. Niedługo pojawi się tam poliuretanowa nawierzchnia. Do dyspozycji dzieci będzie tradycyjna kwadratowa trampolina i elementy w kształcie plastra miodu. Najmłodsi stargardzianie poskaczą tam już pod koniec maja.

Trwa także rozbudowa placu zabaw na os. Pyrzyckim. Dzieci zyskają nowe sprzęty, a dorośli – tzw. zielone miejsca wypoczynku. Plac przy ul. Armii Krajowej uzupełnią też chodniki z kostki i ogrodzenie. Całość powinna być gotowa na koniec tego miesiąca. Zupełnie nowy plac zabaw powstaje z kolei między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Będzie tam również siłownia plenerowa.

Na ten rok zaplanowaliśmy też następne inwestycje. To m.in. budowa pierwszego w Stargardzie bike parku – czyli miejsca do jazdy i ćwiczeń na rowerze. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i okoliczni mieszkańcy skorzystają wkrótce z nowego boiska do mini koszykówki oraz z urządzeń do ćwiczeń. Inwestycja uzupełni istniejące przy Piątce boiska i plac zabaw.

Wszystkie projekty zostały wybrane przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie