Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzieje się przy Spokojnej

4 czerwca 2021

Kolejna inwestycja dla rowerzystów nabiera kształtów. Trwa budowa ścieżki wzdłuż ul. Spokojnej. Już niedługo będzie tam można wygodnie przejechać nową trasą od ronda Żołnierzy Wyklętych do ronda Pionierów Stargardu. Komfortowa nawierzchnia bitumiczna pojawi się na ponad 600 m. Będzie też oświetlenie. Wartość prac to prawie 1 000 000 zł.

Roboty weszły w następny etap – na odcinku od bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w kierunku ronda Pionierów Stargardu. Układane są tam warstwy konstrukcyjne zatoki autobusowej. Wykonawca prowadzi też roboty ziemne związane z dodatkowym pasem jezdni i ścieżką. Z kolei na odcinku wzdłuż Parku Batorego pojawiło się już oświetlenie i warstwy podbudowy nowej trasy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w lipcu. Wykonawcą jest firma BEN-BRUK ze Stargardu.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort rowerzystów. Dzięki nowej ścieżce dojadą wygodnie w kierunku Giżynka, ronda Golczewo, a stamtąd już na kolejne kilometry w parku przemysłowym. Trasa wzdłuż ul. Spokojnej to jeden z elementów dużego projektu. Stargard pozyskał w sumie 9 600 000 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na budowę 2 km dróg dla cyklistów. Nowe ścieżki rowerowe powstaną także wzdłuż ul. Barnima i ul. Nasiennej – każda o długości ok. 600 m oraz przy ul. Armii Krajowej – prawie 400 m długości. Ich łączna wartość to ponad 12 300 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie