Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzieje się w amfiteatrze

9 maja 2023

Zaglądamy na plac budowy, żeby sprawdzić postępy prac przy kompleksowej modernizacji amfiteatru. Coraz wyraźniej widać zupełnie nową widownię. Po zakończeniu inwestycji będą się tam bawić nawet 4000 osób. Szykujemy też komfortowe miejsca dla widzów z niepełnosprawnościami.

Prawie gotowe są już wszystkie elementy konstrukcyjne trybun – m.in. ściany oporowe i ławy fundamentowe. To właśnie te części można zobaczyć na zdjęciach. Kolejnym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek sceniczny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, te prace rozpoczną się już w maju.

Na zakończenie tej dużej inwestycji trzeba jeszcze trochę poczekać, ale ostateczny efekt wynagrodzi cierpliwość stargardzian. Zyskamy nowoczesny, komfortowy i funkcjonalny obiekt. Bez problemu skorzystają z niego wszyscy – niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Widzowie dojdą tam jednym z 8 wejść i będą podziwiać artystów na scenie o powierzchni ponad 540 m2. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie, a także stojaki na rowery i kosze na śmieci oraz dodatkowe ławki na samej górze. Nowy amfiteatr ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Zdjęcia: Mariusz Boderek/koordynator ds. modernizacji amfiteatru w SCK