Aktualności: Sprawy urzędowe

Dzień dobry Stargard

19 czerwca 2020

Przed nami bardzo atrakcyjny weekend (20-21.06.) w Stargardzie. Kino i muzeum za złotówkę, gra miejska, wystawy, koncerty, a także maraton fitness – to tylko niektóre z zaplanowanych aktywności. Jest z czego wybierać i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

KINO ZA ZŁOTÓWKĘ

Seanse filmowe za złotówkę w kinie SCK zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. W sobotę i niedzielę (20-21.06.) na dużym ekranie aż 12 różnych produkcji. Będzie można wybierać m.in. spośród animacji, horrorów, komedii i dramatów. Warto pospieszyć się z rezerwacją biletów, bo na pewno rozejdą się bardzo szybko. Najwygodniej zrobić to on-line. Wystarczy odwiedzić zakładkę repertuar. W związku z rygorem sanitarnym do sal wejdzie mniej widzów. Zarezerwowane wejściówki można odbierać w sobotę i niedzielę od 10:00. Bilety trzeba pobrać najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem swojego filmu. Szczegółowy plan projekcji i zasady bezpieczeństwa podczas seansów są tutaj.

MUZEUM ZA ZŁOTÓWKĘ

W sobotę i niedzielę wszystkie wystawy w gmachu głównym MAH przy Rynku Staromiejskim można obejrzeć za 1 zł. Do zobaczenia m.in. zupełna nowość – starożytne znaleziska z naszego regionu. Muzeum będzie czynne od 10:00 do 17:00. Następna propozycja to druga odsłona Quizu Gryfa. W ubiegłym roku zabawa przyciągnęła wielu miłośników historii naszego miasta. Teraz czas na poznanie kolejnych stargardzkich ciekawostek. Quiz odbędzie się w Parku Piastowskim w sobotę (20.06.) o 17:00. Zapisy są tutaj. 777 kroków pokonają z kolei uczestnicy gry miejskiej. Podczas niedzielnego (21.06.) spaceru odkryją tajemnice naszego miasta, a może nawet znajdą ukryty skarb. Zgłoszenia przyjmowane są tutaj.

MUZYKA I WYSTAWY W MDK

Młodzieżowy Dom Kultury również przygotował kilka propozycji. Do wyboru wystawy na miejscu (ul. Portowa 1) – współczesny ex libris w sali kominkowej i fotografie z działalności MDK w plenerze (sobota, 20.06., 13:00-16:00). Można będzie także posłuchać koncertów on-line. W planach wspólny występ Marcina Momota i Oliviera Michalczuka, koncert Nailah Vitha, a także „Pocztówka ze Stargardu” – wyjątkowy utwór w wykonaniu młodzieży z pracowni wokalnych Ewy i Aleksandry Krysian. Linki do koncertów będzie można znaleźć w niedzielę (21.06.) o 12:00 na stronie internetowej MDK.

AKTYWNIE NA STADIONIE I W PARKU

Miłośnicy sportu mogą spędzić ten weekend naprawdę ciekawie. W sobotę (20.06.) o 10:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej 1 rozpocznie się Test Coopera. Uczestnicy sprawdzą swoją kondycję we wspólnym biegu, a potem chętni wezmą udział w trójboju lekkoatletycznym. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej zapisać się tutaj. Sportowo będzie tym razem również w Parku Chrobrego. O 16:00 w Teatrze Letnim wystartuje maraton fitness. Będą ćwiczenia spokojne i wzmacniające, ale także szybsze, pobudzające. Szczegółowe informacje i harmonogram będzie można znaleźć na facebookowym profilu OSiR.

LOKALNE PROMOCJE NA WEEKEND

W przerwie między atrakcjami albo tuż po nich warto skorzystać z ofert specjalnych dla stargardzian. W sobotę i niedzielę taniej kupimy tradycyjną włoską pizzę, słodką bezę z owocami, pieczywo i ciasta, danie fit, ale także sportowe ubrania, rowery i meble. Warto zajrzeć na www.kupujlokalnie.stargard.pl albo kliknąć tutaj.