Aktualności: Turystyka

Dzień Dziecka w Stargardzie

30 maja 2019

Już w sobotę (01.06.) najmłodsi mają swoje święto. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej zabawy. Zaplanowano liczne atrakcje – zarówno dla całkiem małych, jak i nieco starszych stargardzian. Będą m.in. kolejki, karuzele, malowanie twarzy i seanse w kinie SCK.

W naszym mieście Dzień Dziecka świętujemy już od rana. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najpierw o 10:30 w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury wyświetlone zostaną bajki. W repertuarze m.in. przygody Gapiszona, Misia Uszatka, a także zwierzęce opowieści o koziołkach na wieży i psotnym kotku. Dzieci obejrzą wszystkie propozycje za darmo. Bilet dla dorosłych kosztuje 10 zł. Animacje zainteresują zarówno najmłodszych widzów, jak i ich rodziców, którzy dzięki klasykom w nowej odsłonie przeniosą się w czasy swojego dzieciństwa.
O 12:00 rozpocznie się aktywna zabawa na terenie zielonym przy Amfiteatrze. Tam będą czekać różne urządzenia – autodrom, karuzela Old Show, kolejka Circus Afro, a także zjeżdżalnie i dmuchańce. Nie zabraknie punktu z malowaniem twarzy. Dzień Dziecka to świetna okazja, żeby dać się ponieść fantazji. Atrakcje ucieszą dzieci w różnym wieku. Po intensywnej zabawie warto skorzystać z oferty gastronomicznej. Będą lody, popcorn, napoje i inne dziecięce smakołyki.

Impreza przy Amfiteatrze potrwa aż do 20:00. Dodatkowo w trakcie zabawy na płycie skateparku zaprezentują się młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Respekt. Spotkajmy się wszyscy w sobotę na XII Stargardzkim Dniu Dziecka. Dobra zabawa gwarantowana.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum