Aktualności: Sport

Dziewczyny na medal

7 grudnia 2022

Zawodniczka stargardzkiego Klubu Karate Shobu-Kan zaliczyła świetny występ na Mistrzostwach Europy ESKA Karate Shotokan w Szwajcarii. Emilia Momot wraz z drużyną kadetek zdobyła brązowy medal. Dziewczyny doskonale zaprezentowały się także w rywalizacji indywidualnej.

Drużynowe podium wywalczyły: Emilia Momot, Wiktoria Krystek i Maja Borzęcka. Brązowy medal w kumite indywidualnie zdobyła Wiktoria Krystek, a w tej konkurencji Emilia Momot uplasowała się na IX miejscu. Emilia na co dzień trenuje w stargardzkim klubie.

W mistrzostwach w Szwajcarii wzięło udział 697 zawodników z 20 krajów. Polskę reprezentowało 10 młodych karateków, w tym 2 zawodniczki ze Stargardu – Emilia Momot oraz Karolina Michalak.