Aktualności: Kultura

Echo-Arioso rekrutuje

4 sierpnia 2020

Od prawie 50 lat realizują swoją pasję – śpiew chóralny. Najpierw tylko w męskim gronie, a później do grupy dołączyły także panie. Teraz członkowie chóru „Echo-Arioso” poszukują osób, które chciałyby do nich dołączyć. Nie trzeba nawet znać nut.

Aby zgłosić się do chóru, wystarczy przyjść na jedną z prób. Odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek od 18:00 w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17. Można również skontaktować się przez formularz dostępny tutaj, mailowo: poczta@echo-arioso.stargard.pl lub telefonicznie: 91 573 23 24. Jak podkreślają członkowie „Echo-Arioso”, aby dołączyć do zespołu, nie trzeba nawet znać nut. Wystarczą dobre warunki głosowe, chęć do śpiewania i trochę wolnego czasu.

Chórzyści mają na swoim koncie bogaty dorobek koncertowy. Występują m.in. podczas miejskich imprez, koncertują również w kościołach i zakładach pracy. Repertuar „Echo-Arioso” jest wszechstronny. Wykonują utwory m.in. Mikołaja Gomółki, J.S. Bacha, J. Brahmsa, S. Moniuszki. Sięgają też po dzieła współczesnych autorów: J. Świdra, J. Żukowskiego, A. Koszewskiego, T. Sygietyńskiego i M. Jasińskiego. Chór śpiewa także kolędy, pastorałki oraz pieśni ludowe, towarzyskie i okolicznościowe. Tylko w 2019 r. Dom Kultury Kolejarza otrzymał od miasta prawie 50 000 zł wsparcia – m.in. na działalność „Echo-Arioso”.

Zdjęcie: FB/Echo Arioso Stargard