Aktualności: Sprawy urzędowe

Elegancko na Park&Ride

10 maja 2023

XIV Miedwiański Zlot Pojazdów Zabytkowych to impreza, która zawsze robi duże wrażenie. Tym razem jeden z przystanków będzie na Park&Ride (ul. Barnima). W sobotę (13.05.) od 11:30 zobaczymy tam najpiękniejsze pojazdy, które wezmą udział w tradycyjnym Pokazie Elegancji.

Wstęp na przystanek MZPZ w naszym mieście jest bezpłatny. Każdy może przyjść na P&R i na własne oczy zobaczyć, a także sfotografować zabytkowe pojazdy. Odrestaurowane z zachowaniem najmniejszych detali i świetnie przygotowane do dzisiejszych warunków drogowych za każdym razem zachwycają małych i dużych miłośników motoryzacji. Pojazdy są podzielone na 3 kategorie wiekowe – do 1960 r., 1961 r. – 1975 r. oraz do 1990 r. Najstarszy samochód, który weźmie udział w tegorocznym zlocie, zjechał z linii produkcyjnej w 1929 r.

Trasa MZPZ rozpocznie się i zakończy w Chociwlu. Uczestnicy pojawią się także w Starej Dąbrowie, Stargardzie i Suchaniu. Organizatorem XIV Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych jest Automobilklub Stargardzki – stowarzyszenie działające u nad od 1977 r.