Aktualności: Sprawy urzędowe

Emocje zaklęte w pastelach

1 lipca 2019

Klimatyczne i bardzo kobiece portrety zawisły w holu Stargardzkiego Centrum Kultury. Wystawę pasteli Agaty Anny Drapały można podziwiać codziennie aż do września. Podczas wernisażu autorka opowiedziała o swoich inspiracjach i drodze artystycznej.

Agata Anna Drapała od dziecka związana była ze sztuką. W jej rodzinie jest kilku artystów. Pierwsze malarskie próby podejmowała jako nastolatka. Potem zajęła się muzyką, by po jakimś czasie wrócić do tworzenia obrazów. Wystawa w SCK obejmuje prace artystki z lat 2016-2019. To przede wszystkim niezwykle nastrojowe kobiece portrety utrzymane w odcieniach szarości i czerni, choć niepozbawione innych akcentów kolorystycznych.

Jak podkreśla sama autorka, do stworzenia obrazów inspirują ją ludzie, których spotyka na swojej drodze. Do wykonania prac użyła suchych pasteli i kredek olejnych. W każdym dziele artystka uchwyciła wyraz twarzy i gesty odpowiadające różnym emocjom.  Wystawę pasteli Agaty Anny Drapały można podziwiać w holu Stargardzkiego Centrum Kultury do września. Wstęp jest bezpłatny.

Zdjęcia: Tadeusz Surma