Aktualności: Sprawy urzędowe

Europa na wyciągnięcie ręki

9 marca 2023

W środę (15.03.) rozpoczyna się konkurs, w którym do wygrania są bilety kolejowe na podróże po Europie. Mogą wziąć w nim udział młodzi stargardzianie w wieku 18 lat. Wystarczy wypełnić prosty formularz, zaproponować trasę wycieczki i rozwiązać krótki quiz.

Wszystkie informacje o konkursie DiscoverEU są tutaj. Zwycięzcy otrzymają darmowe bilety na przejazdy koleją po wszystkich państwach Unii Europejskiej. Dodatkowo dostaną również kartę zniżkową na m.in. zakwaterowanie i wyżywienie. Laureaci będą mogli wybrać się w maksymalnie miesięczną podróż, która powinna zakończyć się do 30.09.2024 r. Jest również opcja wyjazdu z grupą znajomych. Wystarczy, że wszyscy spełniają warunki konkursu i przy zgłoszeniu podadzą ten sam kod.

Najnowsza odsłona DiscoverEU to propozycja dla młodych Europejczyków, którzy urodzili się między 1.07.2004 r. a 30.06.2005 r. W konkursie mogą również brać udział osoby z niepełnosprawnościami. Formularz aplikacyjny będzie dostępny od 15.03. (środa) do 29.03. (środa). To szansa na ciekawą przygodę i poznanie krajów Unii Europejskiej. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są tutaj.

Zdjęcie: pexels.com