Aktualności: Biznes

Fartuchy zamiast sukni

19 marca 2020

Kolejna firma ze Stargardu dołączyła do walki z koronawirusem. United Bridal Factory rozpoczął szycie maseczek chirurgicznych i medycznych fartuchów ochronnych. Pierwsze zamówienia już za kilka dni trafią do odbiorców. Firma zapewnia, że jest gotowa do dalszej produkcji i czeka na następne zamówienia.

Właściciele United Bridal Factory, podobnie jak szwalnia FILTER, odpowiedzieli na zwiększone zapotrzebowanie służb medycznych i instytucji. W związku z pandemią koronawirusa w całej Polsce brakuje strojów ochronnych, które w codziennej pracy wykorzystują lekarze, pielęgniarki, ale także ratownicy medyczni, pracownicy opieki społecznej, policjanci i strażnicy miejscy. Firmy i osoby prywatne w całej Polsce przyłączają się do walki z chorobą. Są wśród nich także przedsiębiorstwa ze Stargardu. Pracownicy United Bridal Factory zajęli się produkcją masek chirurgicznych i ochronnych fartuchów medycznych.

Na co dzień w szwalni przy ul. Fabrycznej powstają suknie ślubne. Kreacje trafiają do salonów mody w kilkudziesięciu krajach Europy i świata. Firma w Stargardzkim Parku Przemysłowym zatrudnia blisko 200 osób. Jak podkreślają właściciele, w tej szczególnej sytuacji są gotowi na przyjmowanie indywidualnych zamówień, dostosowanych do specjalnych potrzeb klientów. W 2017 r. United Bridal Factory otrzymał nagrodę prezydenta Stargardu dla najlepszego przedsiębiorcy.

Zdjęcia: United Bridal Factory