Aktualności: Działania społeczne

Ferie na finiszu

19 lutego 2020

Przed uczniami stargardzkich szkół kilka ostatnich dni wypoczynku. To dobry moment, by skorzystać z ciekawych propozycji. Można jeszcze odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne i przenieść się w podróż w czasie. Dużo dzieje się też w Stargardzkim Centrum Kultury. Warto aktywnie spędzić czas przed powrotem do szkoły.

MAH zaprasza na ostatnie zajęcia dla muzealnych detektywów. Miłośnicy zagadek powyżej 8 lat spotkają się w czwartek (20.02.) o 11:00 w Bastei. Bilet wstępu kosztuje 7 zł. Nie trzeba zapisywać się wcześniej. Druga propozycja to podróż do średniowiecza. Uczestnicy Ryneczku Hanzy wcielą się w role kupców i przeniosą do Stargardu sprzed kilkuset lat. Ostatnia szansa na spotkanie już w piątek (21.02.) o 11:00 w MAH na Rynku Staromiejskim. Wstęp to koszt 6 zł, a zajęcia dedykowane są dzieciom powyżej 6 r.ż.

SCK zaprasza na warsztaty rękodzieła. W czwartek (20.02.) najpierw o 10:00 zabawa z ceramiką, a o 12:00 zajęcia plastyczne. Warsztaty odbywają się w foyer/II piętro. Są bezpłatne, nie trzeba zapisywać się wcześniej. Na zakończenie ferii SCK przygotowało bal karnawałowy. Zabawa rozpocznie się w piątek (21.02.) o 10:00 na małej scenie. Mile widziane maski i stroje karnawałowe – tematyka jest dowolna.

Miłośnicy kina do piątku (21.02.) mogą skorzystać ze specjalnej oferty SCK. Bilety na seanse do 15:00 kosztują tylko 15 zł. Repertuar można sprawdzić tutaj.

Zdjęcie: FB MDK w Stargardzie