Aktualności: Kultura

Festiwal Pod Gwiazdami w parku

20 lipca 2023

Najbliższy weekend Coolturalnych Wakacji zapowiada się refleksyjnie. Podczas I Festiwalu Pod Gwiazdami, w 5. rocznicę śmierci artysty, będziemy muzycznie wspominać perkusistę Grzegorza Grzyba. W planach mamy również kolejny seans w plenerze. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

W piątek (21.07.) o 22:00 w Teatrze Letnim rozpocznie się następny film z cyklu Kino na leżakach. Tym razem do zobaczenia „W trójkącie”, czyli niebanalna opowieść o nierównościach społecznych. Będzie zaskakująco, zabawnie, a może nawet kontrowersyjnie. W 2022 r. twórcy filmu zdobyli Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, a produkcja była również nominowana do Oscarów i Złotych Globów.

Niedziela (23.07.) to okazja do posłuchania muzyki na żywo i wspomnienia Grzegorza Grzyba – wybitnego perkusisty ze Stargardu. O 19:00 w Teatrze Letnim wystartuje I Festiwal Pod Gwiazdami. Na scenie wystąpi zespół KaWuŚ i Krzysia Górniak Quartet. Będzie można również obejrzeć wystawę zdjęć Grzegorza Grzyba. Na fotografiach przedstawione zostaną dwie największe pasje stargardzianina – gra na perkusji i kolarstwo.