Aktualności: Sprawy urzędowe

Festyn Stargard Vita!

21 września 2021

Przed nami ciekawa niedziela. 26 września zapraszamy na dwa festyny rodzinne – na os. Pyrzyckim i przy Domu Kultury Kolejarza. Będą zabawy, koło fortuny z nagrodami, wata cukrowa, popcorn, kolorowe balony, malowanie buziek, dobra muzyka i dużo więcej. Dodatkowo każdy, kto nie ma jeszcze Stargardzkiej Karty Mieszkańca, wyrobi ją niedaleko swojego domu.

Festyny to doskonała okazja do zdobycia od ręki SKM, która daje dostęp do korzyści i zniżek zarezerwowanych wyłącznie dla jej posiadaczy. To np. 16 zł zamiast 21 zł za wejście na nowy basen AquaStar i 15 zł zamiast 20 zł za wstęp do niedługo otwieranego Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Poza tym można zyskać pierwszeństwo w rekrutacji dzieci do żłobka, przedszkola i szkoły. Karta daje też szanse na mnóstwo rabatów w sklepach i punktach usługowych, ale także tańsze bilety MPK: 40 zł zamiast 86 zł za sieciówkę na 30 dni (20 zł zamiast 43 zł za ulgową). Pełną listę korzyści można poznać tutaj.

Zdobycie SKM jest bardzo proste. Co ważne – mogą ją dostać nawet osoby niezameldowane w Stargardzie. Wystarczy przynieść ze sobą na festyn rozliczony PIT za 2020 rok (z pieczątką Urzędu Skarbowego lub Urzędowym Poświadczeniem Odbioru pobranym z internetu) i na miejscu wypełnić prosty wniosek. Całą resztą zajmą się już pracownicy Urzędu Miejskiego. Od tego momentu droga do rabatów, zniżek i okazji stanie otworem. Trzeba tylko pamiętać, że w rozliczonym PITcie jako miejsce zamieszkania musi być wskazany Stargard. Jeśli tak nie jest, to do końca roku wystarczy zgłosić swojemu pracodawcy, żeby zmienił to w formularzu. W PIT podajemy miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.

26.09. (niedziela) pierwszy festyn zacznie się o 11:00 na terenie zielonym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (ul. ks. Jana Twardowskiego 2). Potrwa do 13:00. Początek drugiego – na terenie zielonym przy Domu Kultury Kolejarza (ul. Szczecińska 17) – zaplanowano na 15:00. Tam zabawa potrwa do 17:00. Wszystkie atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku są bezpłatne.