Aktualności: Kultura

Filarowy wehikuł czasu

16 marca 2023

Ciekawa propozycja Stargardzkiego Centrum Nauki. Edukatorzy zapraszają do świata gier komputerowych i konsolowych z lat 80. i 90. XX wieku. To podróż w czasie dla dzisiejszych dorosłych i świetna zabawa dla młodzieży, która dopiero poznaje retro gaming. Na uczestników czeka wystawa komputerów z dawnych lat, archiwalne czasopisma, a przede wszystkim interaktywne stanowiska z grami.

1. Festiwal Gier Komputerowych i Konsolowych odbędzie się 25 i 26 marca (sobota i niedziela). Bilety można kupować online – wystarczy kliknąć tutaj. Są też dostępne na miejscu, w sklepiku FILARÓW. Do wyboru godziny od 10:00 do 16:00. To świetna zabawa dla dorosłych, którzy na pewno doskonale pamiętają gry z dawnych lat, a także dla dzieci i młodzieży. Jedni wybiorą się w sentymentalną podróż w czasie, a drudzy poznają rozrywkę swoich rodziców – być może okaże się, że młodsze pokolenia równie dobrze bawią się przy retro grach. Koniecznie trzeba to sprawdzić w SCN.

Wcale nie trzeba czekać do następnego weekendu, żeby odwiedzić FILARY i ciekawie spędzić czas. W najbliższą sobotę (18.03.) o 14:00 rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu FILA[G]RY. To propozycja dla miłośników planszówek, którzy mają ochotę spróbować nowych gier i poznać innych pasjonatów takiej rozrywki. W SCN do wyboru jest naprawdę sporo gier, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać ze sobą coś z domowej kolekcji. Bilety kosztują tylko 5 zł i są do kupienia online albo w sklepiku FILARÓW.