Aktualności: Kultura

FILARY do zobaczenia za darmo

11 maja 2023

W piątek (12.05.) Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zaprasza na bezpłatne zwiedzanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Unii Europejskiej. Darmowe wejściówki można zarezerwować tutaj albo dostać na miejscu, w kasie SCN. Do wyboru są 3 godziny – 14:00, 15:00 i 16:00.

FILARY mieszczą się w wyjątkowej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21, która właśnie dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej została w 2021 r. odtworzona z dbałością o najmniejsze szczegóły. W piątek (12.05.) można przyjść do SCN i bezpłatnie zobaczyć nie tylko budynek, ale również 55 interaktywnych eksponatów podzielonych na kilka działów: Kupcy, Życie miasta, Do broni, na mury! oraz Innowatorzy. Od dnia otwarcia FILARY przyciągają zwiedzających w każdym wieku. Świetnie bawią się tam dzieci, młodzież, dorośli, a także seniorzy. Warto wybrać się tam po raz pierwszy albo wpaść z kolejną wizytą. Trzeba tylko pamiętać, że liczba darmowych wejściówek jest ograniczona.

SCN to nie tylko eksponaty. W placówce ciągle coś się dzieje. Spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, koło astronomiczne, wydarzenia tematyczne, naukowe urodziny – oferta jest naprawdę szeroka. W piątek (12.05.) stałą ekspozycję zobaczymy za darmo, a już w sobotę i w niedzielę (13 i 14.05.) w FILARACH odbędzie się weekendowa zabawa dla wszystkich miłośników krótkofalówek, kodów, szyfrów i nietypowej komunikacji. Szczegóły są tutaj, a wejściówki do kupienia jak zawsze – online albo w kasie SCN.