Aktualności: Kultura

FILARY kwitną

23 lutego 2022

Stargardzkie Centrum Nauki jest miejscem, do którego warto wracać. Nawet po dokładnym poznaniu wszystkich eksponatów – choć i na to najlepiej przeznaczyć więcej niż jedną wizytę – na odwiedzających wciąż czekają nowe atrakcje. Najbliższa sobota (26.02.) zapowiada się naprawdę ciekawie. Wieczorem miłośnicy klimatu noir wezmą udział w „Kryminalnych zagadkach FILARÓW”. W planach są już kolejne wydarzenia.

– Do rozwiązania mamy szereg spraw: kradzieże, zaginięcia, a nawet tajemnicze morderstwo. Uczestnicy podzielą się na grupy i będą wspólnie szukać poszlak pośród naszych eksponatów na wszystkich piętrach. Podczas tego wydarzenia stawiamy na klimat, dlatego przygotowujemy oprawę muzyczną, rekwizyty i stroje dla naszego zespołu. Uczestników zabawy również zachęcamy do ubrania się w stylistyce nawiązującej do mody sprzed wieku – mówi Joanna Cupak, zastępczyni kierownika SCN.

Bilety na „Kryminalne zagadki FILARÓW” są do kupienia tutaj albo w sklepiku SCN. Zabawa rozpocznie się w sobotę (26.02.) o 19:00. W wydarzeniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Znamy również wiosenną ofertę FILARÓW. 8.03. (wtorek) i 10.03. (czwartek) będzie można wziąć udział w prelekcjach z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Kolejna nowość to FILA[G]RY, czyli wieczorne spotkania z grami planszowymi. Pierwsza odsłona 26.03. (sobota). SCN planuje także imprezę z okazji Światowego Dnia Zdrowia (7.04., czwartek), Weekend z Kosmosem (9-10.04., sobota-niedziela) i specjalne zwiedzanie w Poniedziałek Wielkanocny (18.04.).

Oprócz tego cały czas organizowane są Godziny dla Seniorów (16.03., 6.04., środy). W FILARACH można również zorganizować niezapomniane urodziny dla małych i dużych. Warto obserwować facebookowy i instagramowy profil SCN, żeby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.