Aktualności: Sprawy urzędowe

FILARY przyjazne wszystkim

7 grudnia 2023

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY dołączyło do obchodów Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami. Edukatorzy wraz z wyjątkowymi wolontariuszami sprawdzają, co jeszcze można zrobić, żeby SCN było jak najlepszym miejscem dla OzN. Warto przekonać się o tym samemu – do soboty (9.12.) posiadacze orzeczenia o niepełnosprawności zwiedzą FILARY za symboliczną złotówkę.

Od kliku dni edukatorom w codziennej pracy towarzyszą wolontariusze – Artur i dwóch Tomków. Pomagają odwiedzającym w rozwiązywaniu zagadek, a przy okazji sami świetnie się bawią. SCN to miejsce przyjazne dla każdego – niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Kamienica FILARÓW jest pozbawiona barier architektonicznych, a pracownicy zawsze służą dodatkową pomocą, jeśli jest taka potrzeba. Również z ekspozytorów bez problemów skorzysta każdy, kto ma na to ochotę – samodzielnie lub ze wsparciem edukatorów.

Warto wpaść do SCN i przekonać się, że wszyscy są tam mile widziani. Dodatkowo w sobotę (9.12.) w ramach jednego biletu będzie można zagrać w planszówki. Przedświąteczne FILA[G]RY rozpoczną się o 10:00. Do wyboru jak zawsze kilkadziesiąt planszówek o różnym stopniu trudności.

Zdjęcia: SCN FILARY