Aktualności: Sprawy urzędowe

FILARY z perspektywą

5 stycznia 2022

Sukces Stargardzkiego Centrum Nauki. Choć placówka działa dopiero od niespełna 5 miesięcy, już zdobyła ogólnopolską nagrodę. FILARY zwyciężyły w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Do rywalizacji stanęło 160 różnych projektów z całego kraju. Każdy został zrealizowany dzięki funduszom unijnym.

Na „Inwestycję z perspektywą” głosowali internauci. Nasze FILARY okazały się być bezkonkurencyjne – pokonały nawet nagłośnioną w wielu mediach budowę tunelu pod Świną. SCN to wyjątkowy projekt, co potwierdzają tysiące odwiedzających i mnóstwo pozytywnych komentarzy. Centrum przyciąga nie tylko ekspozycjami. Zwiedzający zachwycają się także precyzyjnie odbudowaną zabytkową kamienicą. W połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem tworzy wyjątkowe miejsce do nauki, zabawy i poznawania historii.

Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Prasowa. Po zwycięstwie FILARY odwiedzi reporter PAP, który zrobi materiał o projekcie. Całkowita wartość naszej „Inwestycji z perspektywą” to prawie 12 000 000 zł. Na ten cel zdobyliśmy dofinansowanie ze środków unijnych – 4 000 000 zł.