Aktualności: Kultura

Filmowe i muzyczne Coolturalne Wakacje

1 lipca 2019

Za nami pierwszy weekend wydarzeń w ramach Coolturalnych Wakacji. Przez całe lato park Chrobrego wypełnią różne atrakcje. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tegoroczną edycję rozpoczęło doskonale znane i lubiane Kino na leżakach. Dalej było już tylko ciekawiej – muzycznie, rodzinnie i bardzo wakacyjnie.

W piątkowy wieczór Teatr Letni wypełnili widzowie spragnieni opowieści o prawdziwej miłości. Z zainteresowaniem obejrzeli komedię romantyczną „Serce nie sługa”. Do wyboru były – tradycyjnie już – komfortowe leżaki, ale także wygodne ławki. Pogoda dopisała, dlatego pierwsza odsłona wakacyjnego kina przyciągnęła wielu stargardzian.

Kolejny dzień to propozycja dla fanów naprawdę mocnego brzmienia. Po romantycznych klimatach nie pozostał nawet ślad, kiedy na scenę wyszli członkowie zespołów Dice, Skøv, Defus, Bestial, Empire in the Zoo i Paranoja. W ramach II edycji DRAG RATS music festiwal „Zażywamy tylko dźwięki” muzycy zagrali rocka, death metal i black punk. Wśród widowni można było zobaczyć uczestników w każdym wieku. Impreza została zorganizowana w ramach Światowego Dnia Walki z Narkomanią.

Na zakończenie weekendu ciekawą propozycję przygotowało Twoje Radio. Były wspólne zabawy z prezenterami i dziennikarzami, festiwal kolorów – splash of colors i konkursy z nagrodami. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w sportowej rywalizacji z Przedszkoliadą. Duże zainteresowanie wzbudziła fotobudka, a wszyscy doskonale bawili się przy dźwiękach wakacyjnych hitów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji jest bezpłatny. Kolejna odsłona już w piątek (5.07.). Tradycyjnie weekend rozpoczniemy Kinem na leżakach. Tym razem widzowie zobaczą komediodramat „Jutro będziemy szczęśliwi”. Kolejne dni to równie ciekawe propozycje – będzie pokaz muzyczno-iluzjonistyczny i spektakl teatralny.

Zdjęcia: Tadeusz Surma/Twoje Radio